Nowoczesna chirurgia w rawskim szpitalu – bezpłatnie i bez kolejki
Szpital leczy między innymi zespół kanału nadgarstka (czasem nazywany cieśnią nadgarstka), tzw. strzelające palce (palce przeskakujące), chorobę De Quervaina, neuropatie uciskowe nerwu łokciowego występujące najczęściej w okolicy łokcia (tzw. zespół rowka nerwu łokciowego) lub nadgarstka (tzw. zespół kanału Guyona). Ponadto leczone są bóle, deformacje, niestabilności oraz torbiele związane z zwyrodnieniowymi zmianami stawowymi nadgarstka i ręki.

 

Szpital im. Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej rozszerzył ofertę medyczną o chirurgię ręki. W dzisiejszych czasach są to jedne z najczęstszych schorzeń ortopedycznych. Wynikają m.in. z pracy przy komputerze.

 

Szpital leczy między innymi zespół kanału nadgarstka (czasem nazywany cieśnią nadgarstka), tzw. strzelające palce (palce przeskakujące), chorobę De Quervaina, neuropatie uciskowe nerwu łokciowego występujące najczęściej w okolicy łokcia (tzw. zespół rowka nerwu łokciowego) lub nadgarstka (tzw. zespół kanału Guyona). Ponadto leczone są bóle, deformacje, niestabilności oraz torbiele związane z zwyrodnieniowymi zmianami stawowymi nadgarstka i ręki. 

Czym jest Cieśń Nadgarstka?

Cieśń nadgarstka powstaje na skutek częstego i długiego ucisku nerwu pośrodkowego w kanale nadgarstka, który znajduje się mniej więcej dokładnie pośrodku dłoni. Objawia się bólem, który z początku mija po zmianie pozycji dłoni, ale z czasem pacjenci odczuwają bolesne mrowienie, palenie, drętwienie promieniujące wzdłuż ramienia aż do barku lub szyi – zwłaszcza w nocy. Niestety – nie leczony – zespół kanału nadgarstka może doprowadzić do nieodwracalnego zaburzenia czynności ręki. Najczęściej chorują nań kobiety po 40. roku życia, które na co dzień ręcznie muszą w pracy powtarzać te same czynności – np. pisanie na komputerze, posługiwanie się komputerową „myszą”.

Tzw. strzelające palce również na początku nie są uciążliwe – po prostu jeden z palców nie działa „płynnie”, „przeskakuje” przy zginaniu lub odginaniu. Z czasem jednak rodzi się ból i znaczny dyskomfort.
– Zdarza się, że palec strzelający zostaje zablokowany w zgięciu i wówczas możliwe jest jego wyprostowanie przy pomocy drugiej ręki – tłumaczy dr n.med. Jarosław Strychar, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu SPZOZ w Rawie Mazowieckiej. – Te chorobę można leczyć zachowawczo, zalecana wówczas jest na przykład zmiana aktywności ruchowej, szyny unieruchamiające, okłady z lodu, niesterydowe leki przeciwzapalne czy miejscowe podawanie zastrzyków. Czasem jednak takie działanie nie daje rezultatu i trzeba chirurgicznie uwolnić więzadło, uciskające ścięgna zginaczy.

Dr. Jarosław Strychar, który zajmuje się chirurgią ręki w SPZOZ w Rawie Mazowieckiej, ma wieloletnie doświadczenie w tym zakresie: jest absolwentem studiów doktoranckich Kliniki Chirurgii Ręki w Szczecinie, odbył staż m.in. w Garcia de Orta Hospital w Lizbonie i Westminster Hospital w Londynie. Jako stypendysta Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki pracował również w Helios Kliniken w Niemczech.

Przypominamy, ze pacjenci, którzy chcieliby skonsultować dolegliwości ręki u specjalisty w ramach umowy NFZ powinni mieć skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Ze skierowaniem powinni zgłosić się do Poradni Ortopedycznej SPZOZ w Rawie Mazowieckiej. Wszelkie informacje oraz rejestracja pod numerem telefonu: 729-059-525.

Szpital im. Świętego Ducha w Rawie Mazowieckiej to nowoczesna placówka z pięcioma oddziałami: Chirurgii, Pediatrycznym, Chorób Wewnętrznych, Położniczo-Ginekologiczno-Noworodkowym, Gruźlicy i Chorób Płuc oraz Ambulatoryjną Opieką Specjalistyczną posiadającą poradnie: chirurgiczną, położniczo- ginekologiczną, ortopedyczną, onkologiczną, okulistyczną dla dzieci, gruźlicy i chorób płuc, uzależnień. Zapewnia doskonałą opiekę wysoko wykwalifikowanej kadry medycznej pacjentom z terenu całego powiatu rawskiego. Przy szpitalu działa również Podstawowa Opieka Zdrowotna przy ul. Niepodległości 8 zatrudniająca świetnych lekarzy z zakresu Chorób Wewnętrznych, Pediatrii, Okulistyki Dziecięcej i Medycyny Pracy.

Kontakt

SPZOZ Szpital Św. Ducha ul. Warszawska 14 96-200 Rawa Mazowiecka

Sekretariat telefon: 729 – 059 – 534

Na Skróty
Poradnie
Specialistyczne

Oddziały
Szpitalne

Medycyna Pracy
Cennik
Diagnostyka Obrazowa
Diagnostyka Laboratoryjna
Dla Pacjenta
Aktualności
Dlaczego właśnie my?