RTG KRĘGOSŁUPA LĘDŻWIOWEGO I JAMY BRZUSZNEJ

Instrukcja jak prawidłowo przygotować się od badania?

 

  W DNIU POPRZEDZAJĄCYM BADANIE

1.należy zachować dietę lekkostrawną, bez pokarmów wzdymających, bez napojów gazowanych, mlecznych (np. jogurtów, kefirów),

2.należy zażyć preparat przeczyszczający zakupiony w aptece bez recepty (np. Regulax tabl., Xenna tabl, Forlax saszetki do rozpuszczenia) oraz Espumisan. Preparaty należy zażyć według ulotki dołączonej do opakowania.

Wymagana dokumentacja

 

1. aktualne skierowanie na badanie,
2. poprzednie wyniki badań diagnostycznych (opis + płyty),

3. laboratoryjnych, wypisy ze szpitala,
4. dowód osobisty,
5. osoby niepełnoletnie – książeczkę zdrowia dziecka.

 

W dniu badania

 Pacjent pozostaje bez posiłku, na czczo.

Uwaga!

Skierowanie pacjenta na określone badanie z zastosowaniem promieniowania jonizującego wynika z uzasadnionego przekonania lekarza lub innej osoby upoważnionej pokierowania na badanie, że jego wynik dostarczy informacji, które przyczynia się do powstania prawidłowego rozpoznania lub wykluczenia choroby, oceny jej przebiegu i postępów leczenia oraz że korzyści z tego tytułu przewyższą możliwe ujemne następstwa dla zdrowia, które mogą być związane z narażeniem na promieniowanie jonizujące. (ustawa z dnia 29 listoada2000r. Prawo atomowe Art. 33a. ust.4).

 Dokładamy wszelkich starań, by ceny usług wyświetlanych na stronie Szpitala były aktualne. Jednakże dla pewności  zachęcamy do kontaktu z nami pod  numerem 729  059 525 w celu potwierdzenia ceny i terminu badania. 

Na Skróty
Poradnie
Specialistyczne

Oddziały
Szpitalne

Medycyna Pracy
Cennik
Diagnostyka Obrazowa
Diagnostyka Laboratoryjna
Dla Pacjenta
Aktualności
Dlaczego właśnie my?