WOŚP dla rawskiego szpitala
Blisko 233 tysiące złotych – tyle jest wart sprzęt, który Szpitalowi im. Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej podarowała dotąd Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Ten sprzęt każdego dnia ratuje dzieciom i dorosłym zdrowie i życie. - Nic dziwnego, że jesteśmy całym sercem z orkiestrą nie tylko w trakcie wielkiego finału, ale każdego dnia – mówi Małgorzata Leszczyńska, dyrektorka szpitala.

Blisko 233 tysiące złotych – tyle jest wart sprzęt, który Szpitalowi im. Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej podarowała dotąd Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Ten sprzęt każdego dnia ratuje dzieciom i dorosłym zdrowie i życie.

– Nic dziwnego, że jesteśmy całym sercem z orkiestrą nie tylko w trakcie wielkiego finału, ale każdego dnia – mówi Małgorzata Leszczyńska, dyrektorka szpitala. – Tak będzie zawsze. Zawsze będziemy podkreślali, że warto pomagać orkiestrze, że warto wrzucić najmniejszy grosik do puszki wolontariuszy WOŚP, ponieważ to jest dobro, które naprawdę, rzeczywiście wraca do ludzi. Ten sprzęt pracuje dla dobra pacjentów codziennie pełną parą.

Przypominamy co konkretnie – dzięki WOŚP – ratuje rawskim pacjentom zdrowie i życie. Są to m.in.

Trzy, służące do nieinwazyjnego pomiaru saturacji krwi, pulsoksymetry,
Dwie pompy infuzyjne czyli urządzenia podające leki bezpośrednio do krwi
Dwie niemowlęce wagi elektroniczne
Aparat do ultrasonografii
Kardiomonitor – czyli specjalny monitor wyświetlający na bieżąco pracę serca pacjenta
Lokalizator naczyń krwionośnych – czyli urządzenie pomagające leczyć tych pacjentów, u których żyły są słabo widoczne i trudno je zlokalizować.
Bilirubinometr, który bez wkłucia w ciągu kilku sekund zapewnia precyzyjny pomiar stężenia bilirubiny, przez co jest popularnie nazywany miernikiem żółtaczki
Urządzenie do badania słuchu
Dwie lampy do fototerapii, które w największym skrócie obniżają poziom bilirubiny u noworodków.

– Nie sposób wyliczyć, ile setek czy tysięcy pacjentów skorzystało z tego sprzętu – podkreśla Małgorzata Leszczyńska. I apeluje w imieniu swoim i całego personelu szpitala – Pamiętajmy o tym podczas wielkiego finału. Namawiamy: wspierajmy orkiestrę. Liczy się każdy grosik.

 

Przypominamy, że 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się 12 stycznia 2020 pod hasłem „Wiatr w żagle”. Tym razem orkiestra będzie zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Jak podaje WOŚP na swojej stronie: W ostatnim roku w Polsce, w 67 oddziałach chirurgii dziecięcej wykonano ponad 80 tysięcy operacji. Choć polska chirurgia dziecięca jest na wysokim poziomie europejskim, trzeba zwiększać ilość operacji małoinwazyjnych, endoskopowych, które powodują mniejszy uraz operacyjny, zmniejszają dolegliwości dziecka związane z koniecznością operacji oraz skracają pobyt dzieci i rodziców w szpitalu.

Szpital im. Świętego Ducha w Rawie Mazowieckiej to nowoczesna placówka z pięcioma oddziałami: Chirurgii, Pediatrycznym, Chorób Wewnętrznych, Położniczo-Ginekologiczno-Noworodkowym, Gruźlicy i Chorób Płuc. Zapewnia doskonałą opiekę wysoko wykwalifikowanej kadry medycznej pacjentom z terenu całego powiatu rawskiego. Przy szpitalu działa również Poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej, Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rawie Mazowieckiej ul. Niepodległości 8 działa zatrudniająca świetnych lekarzy POZ, a także specjalistów z zakresu Chorób Wewnętrznych, Pediatrii, Okulistyki Dziecięcej i Medycyny Pracy.

Kontakt

SPZOZ Szpital Św. Ducha ul. Warszawska 14 96-200 Rawa Mazowiecka
Sekretariat telefon: 729 – 059 – 534

Na Skróty
Poradnie
Specialistyczne

Oddziały
Szpitalne

Medycyna Pracy
Cennik
Diagnostyka Obrazowa
Diagnostyka Laboratoryjna
Dla Pacjenta
Aktualności
Dlaczego właśnie my?