Wielkie serce rawian – potrzebna pomoc dla szpitala

Pieniądze, napoje, jedzenie, leki, bawełniane maseczki – do Szpitala im. Św. Ducha każdego dnia dzwonią ludzie i firmy, oferujący placówce swoją bezinteresowną pomoc. – Rawianie okazują nam w tym trudnym czasie mnóstwo dobroci – mówi dyr. Małgorzata Leszczyńska, dyrektorka szpitala. Szpital wspólnie z Fundacją „Obudźmy Nadzieję” uruchamia specjalne subkonta na wpłaty, za które placówka kupi niezbędny sprzęt.

Pojedyncze propozycje wsparcia docierały do szpitala od początku wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. Jednak od początku ostatniego tygodnia marca szpital odbiera znacznie więcej tego typu niezwykłych sygnałów.

 Jesteśmy totalnie wzruszeni – mówi dyr. Leszczyńska. – Dzwonią osoby prywatne oferując skromną pomoc w miarę swoich możliwości, ale też skontaktowała się na przykład firma oferująca bezinteresowny catering dla pracowników i pacjentów. Dostajemy również uszyte bawełniane maseczki, zwłaszcza to jest teraz wielka pomoc. Nie ukrywam, że za każdą propozycję jesteśmy ogromnie wdzięczni. W tych czasach każde wsparcie jest na wagę złota – podkreśla i dodaje, że rawskiej placówce najbardziej potrzebne są pieniądze, które pozwoliłyby dokonać pilnych, bieżących zakupów.

Co zostanie kupione z pieniędzy przekazanych szpitalowi na subkonta?

Najbardziej potrzebne rzeczy to zamgławiacz, maski z filtrem FFP3, kombinezony, respiratory, pościel jednorazowa, kardiomonitory, gogle, koncentratory tlenu, reduktory tlenu, maski chirurgiczne, fartuchy barierowe – wymienia dyr. Leszczyńska.

Dlaczego szpital zdecydował się na współpracę z Fundacją „Obudźmy Nadzieję” w tym zakresie?

Po pierwsze mają do siebie pełne zaufanie, ponieważ współpracują przy różnych projektach od lat. Po drugie dlatego, że w nadzwyczajnej sytuacji, w jakiej wszyscy się znaleźliśmy, należy sięgnąć po rozwiązania szybkie, praktyczne i pozwalające działać energicznie i skutecznie. Tymczasem choć szpital może przyjmować darowizny, to z powodów formalnych jest to ścieżka żmudna i długa. Współpraca z Fundacją „Obudźmy nadzieję” pozwala zaś na działanie błyskawiczne. – Tak zdecydowałam, ponieważ tego wymaga od nas obecna rzeczywistość. Bardzo więc prosimy wszystkich mieszkańców Rawy Mazowieckiej i naszego powiatu o wsparcie finansowe, będziemy mogli dzięki niemu nieść skuteczną pomoc naszym pacjentom, a jednocześnie zapewniamy wraz fundacją, że każda złotówka zostanie przeznaczona wyłącznie na ten cel – apeluje dyr. Leszczyńska.

KAŻDY, KTO ZECHCE POMÓC SZPITALOWI PROSZONY JEST O DAROWIZNĘ NA SUBKONTA O NUMERZE

14 9302 1027 2604 4248 2000 0010
39 9302 1027 2604 4248 2000 0530
z dopiskiem: SPOZOZ Szpital

BARDZO DZIĘKUJEMY!

Szpital im. Świętego Ducha w Rawie Mazowieckiej to nowoczesna placówka z pięcioma oddziałami: Chirurgii, Pediatrycznym, Chorób Wewnętrznych, Położniczo-Ginekologiczno-Noworodkowym, Gruźlicy i Chorób Płuc oraz Ambulatoryjną Opieką Specjalistyczną posiadającą poradnie: chirurgiczną, położniczo- ginekologiczną, ortopedyczną, onkologiczną, okulistyczną dla dzieci, gruźlicy i chorób płuc, uzależnień. Zapewnia doskonałą opiekę wysoko wykwalifikowanej kadry medycznej pacjentom z terenu całego powiatu rawskiego. Przy szpitalu działa również Podstawowa Opieka Zdrowotna przy ul. Niepodległości 8 zatrudniająca świetnych lekarzy z zakresu Chorób Wewnętrznych, Pediatrii, Okulistyki Dziecięcej i Medycyny Pracy.

Kontakt

SPZOZ Szpital Św. Ducha ul. Warszawska 14 96-200 Rawa Mazowiecka

Sekretariat telefon: 729 – 059 – 534

Na Skróty
Poradnie
Specialistyczne

Oddziały
Szpitalne

Medycyna Pracy
Cennik
Diagnostyka Obrazowa
Diagnostyka Laboratoryjna
Dla Pacjenta
Aktualności
Dlaczego właśnie my?