W szpitalu św. ducha rusza urologia

W szpitalu im. Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej rusza urologia

Kamicę, przerost prostaty, nowotwór nerki i pęcherza moczowego a także szereg innych schorzeń układu moczowo-płciowego można od tego miesiąca leczyć w szpitalu im. Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. Placówka uruchamia wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt urologię, a na pacjentów czekają doświadczeni lekarze specjaliści. Nie ma kolejek. Obecnie przyjęcia pacjentów ze schorzeniami urologicznymi odbywają się na bieżąco, bez zbędnych kolejek i bezpłatnie w ramach gwarantowanych świadczeń NFZ.

 

Dotychczas mieszkańcy naszego powiatu cierpiący na choroby układu moczowo – płciowego musieli leczyć się poza Rawą Mazowiecką – jak wiadomo dla pacjenta najczęściej wiązało się to z większymi kosztami i znacznymi niedogodnościami związanymi z dojazdem do odległych placówek. Tymczasem, jak pokazują dane, chorych, potrzebujących w tym zakresie specjalistycznej pomocy przybywa z roku na rok. Choroby układu moczowego stały się w ostatnich latach prawdziwym społecznym problemem – zwłaszcza wśród mężczyzn. Na przykład w Polsce rokrocznie notuje się ok. 15 tysięcy chorych na raka prostaty – a specjaliści twierdzą, że ta liczba będzie rosła. Podkreślić należy, że czynnikiem zwiększającym śmiertelność chorych z nowotworami układu moczowo-płciowego jest zbyt późno stawiana diagnoza i przedłużające się oczekiwanie na specjalistyczne leczenie.

– Tymczasem nasz szpital dysponuje obecnie nowoczesnym sprzętem endourologicznym i laparoskopowym. Mamy również urologiczny laser holmowy, który doskonale sprawdza się w w szybkim i nieinwazyjnym leczeniu kamicy układu moczowego, łagodnego rozrostu prostaty czy nowotworów układu moczowego. Wykonujemy zabiegi endoskopowe, zabiegi operacyjne laparoskopowe i klasyczne oraz zabiegi pod kontrolą USG – mówi dr. Mariusz Klincewicz Dyrektor ds. Lecznictwa

W szpitalu im. Św. Ducha można zatem od maja 2020r leczyć m.in. kamicę moczową, łagodny rozrost gruczołu krokowego (prostaty, stercza), zwężenia cewki moczowej, nowotwory nerki, pęcherza moczowego, prostaty i jąder. Ponadto lekarze przyjmować będą chorych na wodonercze, torbiele nerek czy wodniaka jądra. W szpitalu pacjent będzie leczony kompleksowo – od A do Z, począwszy od profesjonalnej diagnostyki, skończywszy na dobraniu najwłaściwszej metody leczenia adekwatnej do problemu zdrowotnego.

Od dawna planowaliśmy rozszerzyć ofertę placówki o leczenie chorób układu moczowo-płciowego. Wiemy, że na terenie powiatu jest na to duże zapotrzebowanie wynikające z faktu, że wielu pacjentów cierpiących na dolegliwości urologiczne było dotychczas zmuszonych do korzystania z pomocy innych ośrodków lub innych niż urolodzy specjalistów. Teraz to się zmieni. Jednocześnie należy pamiętać, że dolegliwości urologiczne to takie problemy, których często ze względu na stopień dyskomfortu nie da się zignorować i przeczekać. Dlatego przyjmujemy pacjentów nawet w trakcie obecnej wzmożonej czujności epidemiologicznej. Nasz Szpital szybko dostosował się do wymogów Głównego Inspektoratu Sanitarnego i wytycznych Ministerstwa Zdrowia. Wprowadzone zostały standardy i rygory bezpieczeństwa pozwalające bezpiecznie leczyć każdego zgłaszającego się pacjenta. Zapewniamy maksimum ochrony zarówno chorym jak i personelowi medycznemu – mówi Małgorzata Leszczyńska, dyrektor SPZOZ im. Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej.

 

Obecnie nie ma żadnego problemu z dostaniem się do specjalisty urologa w SPZOZ im. Św. Ducha. Pacjenci mogą wybrać dowolny termin wizyty.

 

Szpital im. Świętego Ducha w Rawie Mazowieckiej to nowoczesna, nieustannie rozwijająca się placówka z pięcioma oddziałami: Chirurgii, Pediatrycznym, Chorób Wewnętrznych, Położniczo-Ginekologiczno-Noworodkowym, Gruźlicy i Chorób Płuc oraz Ambulatoryjną Opieką Specjalistyczną posiadającą poradnie: chirurgiczną, położniczo- ginekologiczną, ortopedyczną, onkologiczną, okulistyczną dla dzieci, gruźlicy i chorób płuc, uzależnień. Zapewnia doskonałą opiekę wysoko wykwalifikowanej kadry medycznej pacjentom z terenu całego powiatu rawskiego. Przy szpitalu działa również Podstawowa Opieka Zdrowotna przy ul. Niepodległości 8 zatrudniająca świetnych lekarzy z zakresu Chorób Wewnętrznych, Pediatrii, Okulistyki Dziecięcej i Medycyny Pracy.

Kontakt

SPZOZ Szpital Św. Ducha ul. Warszawska 14 96-200 Rawa Mazowiecka

Sekretariat telefon: 729 – 059 – 534

Na Skróty
Poradnie
Specialistyczne

Oddziały
Szpitalne

Medycyna Pracy
Cennik
Diagnostyka Obrazowa
Diagnostyka Laboratoryjna
Dla Pacjenta
Aktualności
Dlaczego właśnie my?